Dağ 2 Filminin Hangi Oyuncusu Şehit Oldu? Yunus Emre Uçar Oyuncu mu, Asker mi?

4 Kasım 2016'da vizyona giren Dağ 2 filminde oynayan askerlerden biri şehit olmuş. Peki hangi asker çekimlerden sonra hayatını kaybetti, rolü neydi?
Dağ 2 Filminin Hangi Oyuncusu Şehit Oldu? Yunus Emre Uçar Oyuncu mu, Asker mi?
8 Kasım 2016
15:47
397
0

Dağ 2 Filminde rol alan gerçek askerlerden Yunus Emre Uçar'ın filmin çekimlerinin tamamlanmasından kısa bir süre sonra bir operasyonda şehit olduğu ortaya çıktı.

Alper Çağlar'ın yazıp yönettiği Dağ 2 vizyona girdi. Bir operasyon nedeniyle Irak'a gitmekle görevlendirilen 7 kişilik ‘Fırtına Getiren’ isimli timin yolcuğunu anlatan film Türk Silahlı Kuvvetleri'nin desteğiyle çekildi ve TSK'ya adandı. Yeni Şafak'ın haberine göre; filmde rol alan gerçek askerlerden Yunus Emre Uçar'ın filmin çekimlerinin tamamlanmasından kısa bir süre sonra bir operasyonda şehit olduğu ortaya çıktı.

Dağ 2 Filminin Hangi Oyuncusu Şehit Oldu? Gerçek oyuncu mu, asker mi?

SORUMLULUĞUMUZ ON KAT ARTTI

Dağ 2'nin Eğirdir Dağ Komando Okulu'ndaki çekimlerinde askerler de figüran olarak rol almış. Hatta o askerlerden Yunus Emre Uçar, filmin çekimlerinin tamamlanmasından kısa bir süre sonra gittiği bir operasyonda şehit düşmüş. Çağlar, o gün yaşadıklarını şöyle anlatıyor: "Çekimlerden sonra şehit olduğu haberini gördüm. Sonra emin olmak için hemen Genelkurmay'ı aradım. O gün berbat bir gündü benim için. O şehit olduktan sonra sorumluluğumuz on katına çıkmıştı. Verdiğimiz şehitlerin anısına düzgün bir iş yapmamız gerekiyordu." 

8.7
8.7 / 10 0
1 Oy

Bu Haber İçin Yorum Yaz

Yorumcu*
Konu/Başlık*
Yorum*
Duygunuz*

Bu Haber Hakkındaki Yorumlar

Yorum Bulunamadı!
RSSFacebookTwitterYouTube
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya