Keşif Oyuncuları, Kadrosu, Gerçek İsimleri, Cast Listesi

Keşif filminin oyuncuları ve rolleri. Keşif filmi tüm oyuncu kadrosu ve karakterler. Oyuncuların gerçek adı ve yaşı. Filmde kimler oynuyor. Cast ekibi listesi, başrol, yan rol, kadın, erkek, çocuk, konuk, bölüm, ayrılan eski ve katılan yeni sezon oyuncuları, resimli açıklamaları.

Tüm Oyuncular İçin Aşağı Bakınız...

 • Keşif - Burak Can - Berk Kimdir?
  Oyuncu:
  Burak Can
  Rolü:
  Berk
  Karakter Açıklaması:
  Berk 17 yaşında, atletik yapılı , yakışıklı ve havalı bir çocuk... Berk ailesiyle beraber İstanbul'da oldukça lüks bir evde yaşıyor. Odasında her türlü son model elektronik eşya var. Zaten hiç bir zaman istediği ikiletilmemiş. Babası iş adamı, annesi ev hanımı. Haftanın büyük bölümünde ya yurtdışındalar ya da önemli bir yemekte ama yoklar. Berk'in sürekli onlara varlığını hatırlatması gerekiyor. Berk okulda herkesin parmakla gösterdiği popüler çocuk ve basketbol takımının kaptanı ama takım arkadaşları tavırları nedeniyle Berk'le oynamaktan memnun değil. Berk hayatı boyunca pek bir şey için çaba göstermediğinden dolayı elindeki hiç bir şey onu mutlu etmiyor. Sevgisiz ve ilgisiz büyüdüğü için insanlara karşı güvensiz ve hırçın. Öfkesini başkalarına takındığı ukala ve kibirli tavırların arkasına gizlemeye çalışıyor. Aşırı kendine güvenli görüntüsünün ardında aslında kırılgan bir genç adam yatıyor çünkü en ihtiyacı olan sevgi ve takdirden yoksun.
 • Keşif - Sude Zülal Güler - Esma Kimdir?
  Oyuncu:
  Sude Zülal Güler
  Rolü:
  Esma
  Karakter Açıklaması:
  Esma, 17 yaşında, uzun saçlı, alımlı bir genç kız... Esma kısa süredir annesiyle beraber Ödemiş'te yaşıyor. Ödemiş'ten nefret ediyor çünkü burada hiç arkadaşı yok. Ödemiş'te yaşamaya mecburlar çünkü geçen sene Esma'nın babası kanserden hayatını kaybettikten sonra hemşire olan annesi ancak Ödemiş'te bir özel hastanede iş bulabilmiş. Esma babasının ölümünden dolayı tüm dünyaya öfkeli ama en çok da kendine. Babasının 3 yıl süren hastalığı süresince kendini kitaplara, eğitimlere veriyor. Babasını iyileştirebilmek için her tür tedaviyi araştırıyor. Bu süreçte o kadar ilerliyor ki, bir tıp okulundan üstün yetenek bursu dahi alıyor ama bunların hiçbiri babasının ölümüne engel olmuyor. Bunun üzerine Esma doktorlukla ilgili hayallerine veda ediyor. Bursu kabul etmek için son iki haftası ama kağıtlar boş masasında duruyor. Esma aslında oldukça mücadeleci, sosyal ve güçlü bir kız ama yaşadıkları onu öfkeli bir genç kıza dönüştürmüş. Olaylar karşısında dramatik bir tavır almaktan ziyade isyankar bir tavır alıp içine dönmüş. Kendindem emin, güvenli ve cool bir kız.
 • Keşif - İbrahim Yıldız - Hasan Kimdir?
  Oyuncu:
  İbrahim Yıldız
  Rolü:
  Hasan
  Karakter Açıklaması:
  Hasan 17 yaşında, cılız, ufak tefek, yaşını göstermeyen Bitlisli bir çocuk... Hasan Bitlis'in Tatvan ilçesindeki evlerinde, annesi, babası ve 6 kardeşiyle beraber yaşıyor. Gecekondudan bozma 2 odalı bir ev. Hasan ve kardeşleri aynı odada uyuyor. Hasan okuldan sonra babasının tamirhanesine yardıma gidiyor. Babasının artık elleri titrediğinden işleri onun yapması lazım. Sonuçta o evin en büyük erkek çocuğu. Gerekirse kardeşlerine de o bakacak. Zaten tamirhanede çalışmak onun için bir sorun da değil. Hem pek arkadaşı da yok, başka ne yapacak ki... Hasan ileride uzay mühendisi olmayı hayal ediyor oysa çevresinde uzay mühendisinin ne olduğundan haberdar kimse yok. Hem zaten daha Bitlis'i bile görmemişken İstanbul'da üniversite okumak onun için bir hayal. Hasan hiç gizli saklısı olmayan, zeki ve bir o kadar da saf bir ve iyi niyetli bir çocuk. Şiveli konuşur, aklına geleni olduğu gibi söyler. Çok okuduğu ve incelediği için bir sürü konuda değişik bilgiler bilir.
 • Keşif - Yurdaer Okur - Bekir Kimdir?
  Oyuncu:
  Yurdaer Okur
  Rolü:
  Bekir
  Karakter Açıklaması:
  Bekir 40'lı yaşlarda bir savaşçı, bir asker... Bulgaristan'ın Deliorman bölgesinden. Vaktinde köyünde tarımcılık yaparmış. Okuma yazma bile bilmez ama bir çok okumuşu cebinden çıkarır. Filozof gibi adam. Herkes bir çok konuda ona danışır. Çok da tatlı bir aile babasıymış vaktinde ama Balkan Harbi döneminde karısını ve 3 çocuğunu kaybetmiş. Köyünü yakmışlar... Balkan harbinden sonra Çanakkale'ye gönüllü gelmiş. Hep cephede ön saflarda savaşmış, korkusuzca... Ta ki 1 ay önce omzundan yaralanana kadar. Yarası ağır diye Bekir'i evine göndermişler ama o gitmemiş, çünkü artık dönecek bir evi, bekleyeni yok. Bu yüzden elinde silahıyla arazide düşmanla tek başına çarpışarak iyileşmeyi beklemeye karar vermiş. İyileşsin ki birliğine geri dönebilsin, tekrar savaşabilsin... Bekir her şeyden çok içindeki intikam hırsını ehlileştirmeye çalışıyor. Aklında hep aynı soru; neden savaşıyoruz? Savaşırken savaş üzerine düşünüyor. Savaşa sebebiyet verip iki insanı birbirini öldürmekten başka çare bırakmayacak şekilde karşı karşıya getiren bu sisteme kızıyor. Boylu poslu, havalı ve soğuk tavırlarıyla başta çocukların çekindiği bir adam. İlişkileri geliştikçe onlar için havalı bir abi-baba figürüne dönüşüyor.
 • Keşif - Rüzgar Aksoy - Mehmet Kimdir?
  Oyuncu:
  Rüzgar Aksoy
  Rolü:
  Mehmet
  Karakter Açıklaması:
  Mehmet 25 yaşında, İstanbullu okumuş bir ailenin oğlu. Darülfünunda Fen enstitüsünde elektrik mühendisliği son sınıfta okurken gönüllü olarak savaşa katılmaya karar veriyor. Mehmet'in gelecekten ümitleri, beklentileri var ve çok idealist bir adam. Bir gün iyi bir mühendis olmak, memleketin ileri medeniyetlerle yarışır konuma gelmesine yardımcı olmak istiyor. Mehmet daha yeni evli. Emine, 3 aylık gebeyken savaşa gelmiş. Emine, öğretmen okulunda okuyor, 3-4 aya öğretmen çıkacak. O zaman savaş da bitmiş olacak ve çocuklarını barış dolu bir dünyaya doğuracaklar. Ülke kızıştıkça Mehmet'in içi içini yiyor. En sonunda gönüllü orduya yazılmaya karar veriyor. O kadar kararlı ki, Emine hiç itiraz etmiyor ve Mehmet onbaşı olarak muhabere birliğine atanıyor. Mehmet konaklarda yaşamış, yabancı dil bilen ve yabancı ülkeler görmüş gerçek bir İstanbul beyefendisi ama kendini diğerlerinde hiç soyutlamıyor, aksine kendini onlarla tamamen eşit görüyor.
 • Keşif - Pelin Akil - Semiha Kimdir?
  Oyuncu:
  Pelin Akil
  Rolü:
  Semiha
  Karakter Açıklaması:
  Semiha 20 yaşında, Afyon'un Sandıklı ilçesinde yaşayan göçmen bir ailenin kızı. İlkokul okumuş, az biraz okuma yazma biliyor. Eşi Ömer'in Çanakkale'de vefat ettiğini öğrenince ailesinden gizli Çanakkale'ye gönüllü olarak gelmiş. Hem de gebe haliyle.. Ömer'i ancak bu şekilde yaşatabileceğini düşünmüş... Semiha güçlü bir kadın. Kandan korkmaz, kolay kolay ağlamaz, sızlanmaz, fazlasıyla cesur... En kötü durumda bile olaylara pozitif bakacak bir yan bulur. Her gece rüyasında elinde tüfekle düşmanla savaştığını görüyor. Ona göre evde oturup ölüm haberlerini beklemek ölmekten daha zor. Semiha, ne olursa olsun insanın olanlara adapte olup yaşamdan anlam çıkarabileceğinin bir kanıtı.
 • Keşif - Volkan Ünal - Adil Kimdir?
  Oyuncu:
  Volkan Ünal
  Rolü:
  Adil
  Karakter Açıklaması:
  Esma'nın babası. Kanser olduğunu öğrenmesine karşın hayata karşı hep pozitif olmuş, inançlı ve mücadeleci bir adam.
 • Keşif - Ali Fuat Onan - Hasan (Büyüklüğü) Kimdir?
  Oyuncu:
  Ali Fuat Onan
  Rolü:
  Hasan (Büyüklüğü)
  Karakter Açıklaması:
  Hasan'ın çarklı sistemde karşılaştığı 60'lı yaşlardaki hali. Bilge bir havası var. Hasan'ın gelecekte olmak istemediği halini yansıtıyor.
 • Keşif - Aslı Ünsalan - Türkan Kimdir?
  Oyuncu:
  Aslı Ünsalan
  Rolü:
  Türkan
  Karakter Açıklaması:
  Esma'nın annesi Türkan 40'lı yaşlarda, sevecen bir kadın. Evin tüm yükünü omuzlamış. Eşi ölünce işi dolayısıyla Bursa'dan Yalova'ya taşınmışlar. Bu yüzden kızı Esma'nın kendisine tepkili olduğunun farkında. Ancak geçim sorunu onu bu seçimi yapmaya itmiş. Acısını zorunlu olarak içine gömmüş ve hayata devam etmeye çalışıyor. Hoş, neşeli ve sempatik bir kadın.
 • Keşif - Fatma Belgen Kimdir?
  Oyuncu:
  Fatma Belgen
  Karakter Açıklaması:
  60'lı yaşlarda, kısa boylu, hafif kilolu bir kadın. İki oğunu savaşta kaybetmiş. Kuşçu Ali'nin annesi. Çanakkale Savaşı'nda herkes köyü terkedip gitmiş. Bir tek o kalmış köyde.
 • Keşif - Mehmet Çepiç - Remzi Kimdir?
  Oyuncu:
  Mehmet Çepiç
  Rolü:
  Remzi
  Karakter Açıklaması:
  7.Tümen'in komutanı. 40'lı yaşlarda, kısa boylu, kır saçlı biri. Otoriter bir yapıya sahip, ileri görüşlü bir adam. Çok savaş görmüş, çok asker kaybetmiş. Bu nedenle vatanı savunmak onun için her şeyden önce geliyor.
 • Keşif - Kenan Demirkol - Saka Hüseyin Kimdir?
  Oyuncu:
  Kenan Demirkol
  Rolü:
  Saka Hüseyin
  Karakter Açıklaması:
  Saf görünümlü komik bir adam. Her gün seyyar hastanedeki askerlere su getiriyor. Matrak bir yapıya sahip olduğu için, herkesçe sevilen, dertten anlayan biri.
 • Keşif - Uğur Alibaşoğlu - Kuşçu Ali Kimdir?
  Oyuncu:
  Uğur Alibaşoğlu
  Rolü:
  Kuşçu Ali
 • Keşif - Serkan Öztürk - Saka Kimdir?
  Oyuncu:
  Serkan Öztürk
  Rolü:
  Saka
 • Keşif - Eylem Demir Kimdir?
  Oyuncu:
  Eylem Demir
  Karakter Açıklaması:
  Hastane müdürü
 • Keşif - Aziz İzzet Biçici - Murat Kimdir?
  Oyuncu:
  Aziz İzzet Biçici
  Rolü:
  Murat
  Karakter Açıklaması:
  50'li yaşların sonunda, hafif göbekli, kır saçlı babacan tavırlı bir adam. Berk'in şoförü. Berk'in ailesi ile bir takım sorunlar yaşadığının farkında. Bu yüzden ona babasının olmadığı kadar yakın ve anlayışlı davranıyor.
 • Keşif - Ömer Acar - Matthew Kimdir?
  Oyuncu:
  Ömer Acar
  Rolü:
  Matthew
  Karakter Açıklaması:
  20'li yaşlarda, uzun boylu sarışın, yeşil gözlü bir adam.
 • Keşif - Durmuş Aydın - Esma (Küçüklüğü) Kimdir?
  Oyuncu:
  Durmuş Aydın
  Rolü:
  Esma (Küçüklüğü)
 • Keşif - Serkan Altıntaş - Salih Kimdir?
  Oyuncu:
  Serkan Altıntaş
  Rolü:
  Salih
  Karakter Açıklaması:
  20'li yaşlarda, uzun boylu bir adam. Çanakkale Savaşı'nda yaralanmış ve bir bacağını kaybetmiş.
 • Keşif - Batuhan Özkan - Ahmet Kimdir?
  Oyuncu:
  Batuhan Özkan
  Rolü:
  Ahmet
  Karakter Açıklaması:
  Ahmet, 16 yaşında ,ufak tefek bir asker. Saf ve cahil bir çocuk. İyi niyetli olsa da biraz patavatsız ama çok da sempatik. Okuma yazma bilmiyor. Onbaşı Mehmet'in mühimmat aracındaki askerlerinden biri.
 • Keşif - Yalçın Hafızoğlu - Roy Kimdir?
  Oyuncu:
  Yalçın Hafızoğlu
  Rolü:
  Roy
 • Keşif - Kerim Altınbaşak - William Kimdir?
  Oyuncu:
  Kerim Altınbaşak
  Rolü:
  William
 • Keşif - Hakan Kutlu Kimdir?
  Oyuncu:
  Hakan Kutlu
  Karakter Açıklaması:
  Teğmen
 • Keşif - Gürkan Elmalıoğlu - General Cox Kimdir?
  Oyuncu:
  Gürkan Elmalıoğlu
  Rolü:
  General Cox
  Karakter Açıklaması:
  Anzak kampının komutanı. 55 yaşlarında kır saçlı, uzun boylu bir adam. Sert mizaçlı, otoriter bir yapıya sahip. Askerlerin çekindiği, beklenmedik tepkileri olan bu açıdan biraz tutarsız hareket eden ancak dediğim dedik yapısıyla son derece kararlı biri.
 • Keşif - Kaan İçen Kimdir?
  Oyuncu:
  Kaan İçen

Keşif
0
Editör Ol
0
Yorum Yaz
8.7
8.7 / 10 0
1 Oy
Keşif Oyuncuları
RSSFacebookTwitterYouTube
Yazılım ve Tasarım: Tekin Medya